
CDA wil opheldering over appartementen Limaweg
Waddinxveen – Het CDA heeft in de commissievergadering op 17 november aan het college vragen gesteld over de transformatie van het Tennet-kantoorpand aan de Limaweg. Het pand wordt omgetoverd tot een appartementencomplex.
Door Erik van Leeuwen
Het CDA wil weten welke afspraken er met de initatiefnemer zijn gemaakt omdat het van mening is dat het huidige plan in strijd is met de gemeentelijke woonvisie.
Het bouwbedrijf uit Maarssen wil het kantoorpand ombouwen tot een appartementencomplex met 52 woningen. Het zou gaan om 52 appartementen van elk circa 55 vierkante meter groot. “Ze waren met name bedoeld voor ouderen en starters. Vooral deze doelgroepen hebben het moeilijk op de woningmarkt”, stelt raadslid Frans Schwiebbe.
Vijfentwintig tot dertig procent zou bestaan uit sociale huurwoningen. De overige appartementen zouden goedkope koopwoningen worden, met een maximum tot twee ton, of middeldure huurwoningen. Schwiebbe: “Dat deed recht aan onze woonvisie. Maar wat schetst onze verbazing: de initiatiefnemer is bij de presentatie van het bouwplan afgeweken van bovengenoemde verdeling naar doelgroepen. Hij bood de 52 appartementen als volgt aan: 28 koopappartementen en 24 huurappartementen.”
Peiling
Uit een peiling naar de interesse blijkt dat voor de 28 koopappartementen veel belangstelling bestaat. “De initiatiefnemer heeft er uiteindelijk niets meegedaan, want we hebben gezien dat de 52 appartementen uiteindelijk allemaal in de vrije huursector werden aangeboden. Met een nettohuurprijs van 940 euro per maand, exclusief servicekosten en stofferingskosten van totaal 85 euro per maand”, zei Schwiebbe verbolgen. Hij wil van het college weten of de initiatiefnemer zomaar kan afwijken van de omgevingsvergunning en het oorspronkelijke bouwplan.
-
Ingezonden brief Torenhoge ambities, maar dan...
8:22
-
Steun raad voor inclusieve gemeente
2 dagen geleden
1
-
Primeur voor Henry ten Zijthoff door digitale installatie
2 dagen geleden
1
-
Get up! Met je kinderen prettig de lockdown door
3 dagen geleden
-
Ingezonden ‘Hondenbeleid in Waddinxveen faalt’
3 dagen geleden
8
-
Gemeenten draaien om hete brij heen bij invulling RES
3 dagen geleden
-
Rotzooi opruimen is mooie bezigheid in coronatijd
4 dagen geleden
3
-
Ouders met vitaal beroep: ‘Wij zitten in een luxepositie’
4 dagen geleden
-
College wil ruimte voor 300 woningen aan Noordkade
4 dagen geleden
5
-
Sinds 1999 met TOOS Plaza een vaste stek
5 dagen geleden
1
-
‘Oude dame’ TOOS moeder aller sporten
5 dagen geleden
1
-
Bethelschool dik tevreden met nieuw onderkomen
5 dagen geleden
-
Waddinxvener krijgt vier jaar gevangenisstraf voor doodschudden zoontje
5 dagen geleden
-
CDA: plaats meetkits fijnstof ook op ‘worst case’-locaties
6 dagen geleden
2
-
Korbis niet in zaalcompetitie: ‘We zagen het aankomen’
6 dagen geleden
-
Het wachten is op het oordeel van de rechter
6 dagen geleden
-
Voorleesdagen dit jaar online en duren langer
7 dagen geleden
-
Hergebruik groenafval vergemakkelijken
7 dagen geleden
-
Verhalenverteller en oud-docent Hans Geel (83) overleden
8 dagen geleden
5
-
Gemeenten willen compensatie voor uitvoering van Wet open overheid
16 jan, 08:57
-
Huis-aan-huisuitgeverijen beginnen gezamenlijk platform
15 jan, 13:32
-
Verslavingscoach: ‘Januari kan een valkuil zijn voor mensen met goede voornemens’
15 jan, 08:04
1
-
College en oppositie botsen nu al met elkaar
14 jan, 14:48
2
-
Stefanie uit Nieuwerkerk is Mrs Ecommerce: ‘Een webshop opzetten is veel werk’
14 jan, 08:45
Meeste reacties





Nieuwsoverzicht
-
Ingezonden brief Torenhoge ambities, maar dan...
8:22
-
Steun raad voor inclusieve gemeente
2 dagen geleden
1
-
Primeur voor Henry ten Zijthoff door digitale installatie
2 dagen geleden
1
-
Get up! Met je kinderen prettig de lockdown door
3 dagen geleden
Meest gelezen

