Uitzwaaien maakt deel uit van de feestvreugde. (tekst en foto: Annette van den Berg)
Uitzwaaien maakt deel uit van de feestvreugde. (tekst en foto: Annette van den Berg)

Toeterend door Waddinxveen

Algemeen 124 keer gelezen

Waddinxveen - De Toetertocht deed zaterdag 30 mei zijn naam weer eer aan. Overal in Waddinxveen was luid getoeter te horen. Drie keer achter elkaar gingen 40 vrachtwagens luid toeterend de weg op om mensen met een beperking een onvergetelijke dag te bezorgen.

Het was heerlijk zonnig weer en dat maakte het beeld van versierde vrachtwagens op het terrein van Van Noort op het Distripark nog feestlijker. Lange tafels, ballonnen, vlaggetjes en Nederlandstalige muziek die uit de geluidsboxen schalt zoals de klassieker ‘Met de vlam in de pijp, scheur ik door de Brennerpas’ van Henk Wijngaard. 

Burgemeester Evert Jan Nieuwenhuis was er om half twaalf om de eerste groep uit te zwaaien. Hij zei: “Dit zijn dagen van ontmoeting, gezelligheid en iets betekenen voor elkaar.” Dat verdiende volgens hem een applaus en dat kwam er. “Dit jaar kwamen de aanmeldingen van de passagiers laat op gang”, meent Annet Paans van de organisatie. “Het zijn er uiteindelijk toch 120 geworden, de langste stoet ooit.” 

Sonja Maaskant-Slingerland hoorde via haar broer en man die beiden vrachtwagenchauffeur zijn, dat er nog plaats was. Maaskant werkt in Montfoort bij een dagbesteding met logeerweekenden voor mensen met een beperking. “Vijf kinderen wilden heel graag mee. Met een busje en twee begeleiders hebben ze vandaag een heel mooie dag.” Collin (23) ging voor de derde keer mee. “Hij heeft me deze week wel vier keer gebeld om te vertellen dat hij zaterdag mee mag met de vrachtwagen”, zegt zijn tante, Marlies Goudriaan. Niet alleen zijn tante, maar ook zijn oma en zijn vader zijn meegekomen om aan de kant te zwaaien. “Hij is net ook al met de politie en brandweer op de foto geweest.”

Volgens Richard Slingerland, chauffeur bij Van Noort, is er geen gebrek aan chauffeurs die mee willen doen. “Dit doe je toch met liefde. Dit is geen werk.” Zelfs niet-chauffeurs gaan soms mee als bijrijder. Joke Streng staat bij de rotonde van de Beijerincklaan en de Zuidplaslaan om te zwaaien. Haar zoon rijdt mee als bijrijder met een vriend die chauffeur is. “Dat doet hij al jaren. Het enthousiasme van iedereen is zo leuk.”

Uit de krant