
Alsnog verdiende promotie voor De Gouwe
Algemeen 455 keer gelezenWATERPOLO
Waddinxveen - De Gouwe is alsnog gepromoveerd naar de eerste divisie. De waterpoloërs kregen afgelopen week van de KNZB te horen dat zij de vrijgekomen plaats op het op één na hoogste niveau van Nederland mogen innemen. “Dit is de kroon op een mooi seizoen.”
De Gouwe eindigde in de competitie op de tweede plaats achter MNC Dordrecht. Omdat alleen de kampioen promoveert naar de eerste divisie leken de Waddinxveners zich te moeten opmaken voor nog een jaar tweede divisie. Afgelopen week echter liet de competitieleiding weten dat De Gouwe de eerste gegadigde is om de twaalfde plaats in de eerste divisie in te nemen. “We hebben meerdere keren contact gehad met de KNZB”, zegt Jordy Witjes, voorzitter van de waterpolocommissie van De Gouwe. “Wij zagen dat er komend seizoen 23 teams in de eredivisie en eerste divisie zaten. Wij hebben er bij de KNZB op aangedrongen om die laatste plaats ook in te vullen. De KNZB hield de boot echter steeds af omdat nog niet duidelijk was of OZ&PC uit Oldenzaal wilde blijven spelen in de eredivisie en of kampioen SWOL in de eerste divisie wilde promoveren. Vorige week was dat wel duidelijk.”
De Gouwe zou een extra wedstrijd moeten spelen tegen VZ&PC, de nummer twee van de andere tweede divisie. De club uit Vriezenveen zag echter af van dat duel. “Toen wij dat mailtje kregen, hebben wij er toch maar een belletje aan gewaagd. We wilden echt zeker zijn dat het klopte. En het klopte.”
Afgelopen donderdag na de training mocht Witjes het goede nieuws aan de spelers overbrengen. “De trainer en een aantal spelers wisten het al, mijn mededeling werd met applaus en gejuich ontvangen.”
Trainer Tim van Gulik zegt dat zijn team de promotie dik verdiend heeft. ‘”Zonder Dordrecht in onze poule waren we met vlag en wimpel kampioen geworden.” De Gouwe won twintig van de 22 wedstrijden in de competitie. Er werd maar één keer verloren. Die nederlaag, bij Dordrecht, leek de ploeg, die zich onder Van Gulik enorm sterk heeft ontwikkeld, fataal te worden. “We hadden er vrede mee dat we in het nieuwe seizoen weer in de tweede divisie zouden spelen. De garantie dat je dan wel kampioen wordt en promoveert heb je niet. Ik denk ook dat de ploeg toe is aan een niveau hoger.” Van Gulik noemde de eerste divisie ‘de mooiste competitie van het land’. “Omdat negen van de tien wedstrijden eindigen binnen de vijf goals. De ploegen zijn erg aan elkaar gewaagd.”
Dat De Gouwe geen feestje heeft kunnen vieren is volgens Van Gulik jammer. “Het moment van euforie dat je promoveert hebben we niet gehad. De blijdschap is er niet minder om.”
Volgens Witjes past de promotie naar het tweede niveau bij de ambitie van de spelers en de club. “We wilden graag hogerop. We hebben een mooie selectie en hebben de afgelopen jaren belangrijke stappen gezet in de jeugdopleiding. Ons doel was op termijn de eerste klasse te halen. Dat we na ruim twintig jaar terug zijn op dat niveau is om trots op te zijn.”
Van Gulik hoopt, met het eerste divisie-avontuur, nog op één of twee versterkingen. “Buitencategorie-spelers. Als het spelers zijn die gelijkwaardig zijn aan de huidige spelers doen we het niet.”













