
Herkansing voor cross
AlgemeenATLETIEK
Waddinxveen – De tweede zaterdag van januari is dé dag van de Gouweboscross, maar afgelopen zaterdag bleef het stil in het bos. SC Antilope vond lopen onder de winterse omstandigheden niet verantwoord.
De cross krijgt snel een herkansing, want de wedstrijd die onderdeel is van de regionale crosscompetitie, wordt zaterdag 7 februari gehouden. “We konden snel schakelen met de competitieleiding en AVV’36, dat traditioneel de laatste cross van het seizoen heeft”, zegt voorzitter John Droog. In Alphen is de cross op 31 januari, een week later is Waddinxveen als laatste aan de beurt. Het is niet voor het eerst dat de Gouweboscross de ‘finale’ vormt van de competitie; dat gebeurde ook tijdens corona.
Antilope besloot vorige week de cross niet te laten doorgaan omdat de weersverwachtingen en -omstandigheden slecht waren. “Op het parcours lag los, platgelopen én bevroren sneeuw. Dat maakte het gevaarlijk voor deelnemers”, aldus Droog. “Daarnaast was het lastig om in het bos te komen. We schatten in dat het overal nog glad zou zijn en we hebben ook de verantwoordelijkheid voor onze vrijwilligers. Van hen kwamen woensdag ook de eerste geluiden of het wel slim was om te lopen. Bij een cross hoort dan wel uitdaging maar als de kans op ongelukken toeneemt, moet je het niet laten doorgaan.”













