Emmely en Valerie hadden de grootste lol bij de nieuwe speelplek.
Emmely en Valerie hadden de grootste lol bij de nieuwe speelplek.

Speelpark in gebruik genomen

Algemeen

Waddinxveen - Wethouder Albert Kerssies en kinderburgemeester Amira openden woensdagmiddag 10 december het speelpark aan het Machtelderf. Zo’n 25 kinderen kwamen er naartoe om de nieuwe speeltoestellen uit te proberen.

Door Annette van den Berg

Aan het eind van de zomervakantie werd de nieuwe speelplaats al aangelegd, toch duurde het nog even voor het officieel werd geopend. “Het zijn speeltoestellen van Lappset; een Finse specialist in sport- en spelinrichting”, aldus projectleider Reinier Feenstra. “Zij zochten een pilotproject in Nederland en dat werd het Machtelderf.” Dit betekende dat een aantal toestellen nog wel wat aanpassingen nodig had voor ze aan de Nederlandse veiligheidseisen voldeden. Tot de opening was het klimtoestel daardoor bijvoorbeeld niet toegankelijk.

Emily (7) woont aan het Machtelderf en is blij dat ze nu eindelijk wel in het klimtoestel mag. “Dat vind ik het allerleukste.” De vriendinnen Valerie en Emmely, allebei 11 jaar, vinden de schommel het leukst. Ze kunnen er samen in zitten of staan. “En de schommel is ook geschikt voor kinderen in een rolstoel”, voegt Valerie eraan toe. De meiden wonnen samen ook nog eens een set gelpennen met de kleurwedstrijd tijdens de opening. “We hebben expres niet alleen ingekleurd, maar ook een beetje fantasie gebruikt door een luchtballon erbij te tekenen”, gaf Emmely haar geheim prijs. 

De zonen van Erica van der Akker, van 5 en 7 jaar, komen vaak bij een vriendje die aan het Machtelderf woont. Ze keken volgens hun moeder uit naar de opening van de speeltoestellen, maar samen met leeftijdsgenootjes spelen ze nog liever bij en in het water aan de rand van de vijver. “Ze hebben gelukkig allebei hun zwemdiploma.” 

De komende maanden krijgen het Machtelderf, Herbarenerf en Gijsbrechterf een opknapbeurt . Bij het speelpark worden dan nog een aantal bomen geplant en er komt een voetpad.

Uit de krant