
Wandelend genieten van poëzie
AlgemeenWaddinxveen- Zo’n twintig mensen en één hond wandelden zaterdagmiddag 1 februari mee met dorpsdichter David Nieuwstad en cultuurprijswinnaar dichter Frida Winklaar Domacassé. Op tien plekken stond het gezelschap stil en luisterde in het zonnetje naar gedichten. De Poëziewandeling was een initiatief van bibliotheek De Groene Venen in het kader van de Poëzieweek 2025. Domacassé en Nieuwstad lazen voor uit eigen werk, maar declameerden ook werk van de Goudse dichters Edith de Gilde en Aai Gerhard.
Bij de muurschildering van de Popschool spijkerde Mathieu van Noort de kennis bij van de dorpsdichter, die niet wist dat graffiti kunstnaar Ruud Kooger op tv is geweest en zanger George Bakker uit Waddinxveen komt.
Anja Fortuin woont sinds drie maanden in de Houtstraat. Voor het eerst zag ze de muurschildering op het transformatorhuisje vlakbij haar huis. “Grappig. Die heb ik nooit eerder gezien. Met de fiets zie je alleen de andere kant en met de auto heb je er geen tijd voor.”
Gedichten geven woorden aan plekken en gevoelens. Bij het oorlogsmonument De Naald droeg dorpsdichter Nieuwstad zijn gedicht ‘Het vuur van vrede’ voor, dat hij schreef naar aanleiding van de discussies rond een stille tocht in Eindhoven. “Heel mooi. Dank je wel”, zei Louisa Kranendonk. Ze leest graag poëzie. “Ik hou van taal. Ik heb veel dichtbundels.” Adrienne Timmermans begint haar dag, sinds haar pensioen in 2009, altijd met het lezen van een gedicht. “Op de rand van mijn bed, en daarna doe ik rek- en strekoefeningen.”
Poëzie spreekt ook jongeren aan. Louise Verweij (16): “Voor school hebben we wel eens gedichten geschreven, maar ik vind het leuker om ze te lezen of te horen.” Verweij danst bij Da Danza. Een dansschool met poëtische ambities, blijkt. Miranda Heemskerk van Da Danza, dorpsdichter Nieuwstad en podiumkunstenaar Carlijn Hoogeveen werken samen aan een voorstelling.













