Aan de vierdaagse in Waddinxveen deden 3600 mensen mee.
Aan de vierdaagse in Waddinxveen deden 3600 mensen mee.

Record aantal deelnemers avondvierdaagse Waddinxveen

Algemeen 1.446 keer gelezen

Waddinxveen – Aangemoedigd door familie en vrienden langs de kant, drie fanfarekorpsen die voor de muzikale omlijsting zorgden en met ook nog mooi weer, liepen de wandelaars van de avondvierdaagse vrijdag 15 juni naar de eindstreep. Ruim 3600 wandelaars liepen die avond gezamenlijk richting de finish op sportpark 't Suyt. 

Door David Zandbergen 

Het aantal wandelaars tijdens de intocht is een record voor de Waddinxveense avondvierdaagse. Zoals altijd staat de laatste avond in het teken van feest, voor de kinderen telt vooral het vele snoep van bekenden langs de kant. Die staan vaak al lang van tevoren te wachten; een uur voordat de stoet langskomt staat de Kerkweg al vol toeschouwers.. Zij zagen naast 3600 wandelende Waddinxveners ook een hoop verklede kinderen voorbij komen zoals ridders, prinsesjes, spidermans en andere superhelden. 

Het wandelen, 5 of 10 kilometer per avond, gebeurde natuurlijk samen. Ofwel met de klas – de vlag met het logo van de school hoog in de lucht – of met familie. Broertjes Noah en Joshua Bosman (respectievelijk 12 en 11 jaar) liepen de laatste dag de 10 kilometer gebroederlijk samen. "Het was niet moeilijk hoor. Wat ik het leukste aan de avondvierdaagse vind? De gezelligheid tijdens het wandelen, dat is echt wel het leukste." 

Kleine zusje Fayah (8) – dik tevreden met al het snoep om haar nek – liep met haar vader de 5 kilometer. "Misschien loop ik volgend jaar ook wel de 10!" Eenmaal aangekomen op het voetbalveld wachtten de medailles op iedereen die vier avonden meeliep.

Bij de finish werden de deelnemers opgewacht door burgemeester Nieuwenhuis, die iedere binnenkomer die dat wilde een high five gaf. Het duurde even voordat alle 3600 deelnemers binnen waren: "Ik ben blij dat ik geen burgemeester van Amsterdam ben", grapte Nieuwenhuis. 

Als een van de laatsten kwam Remco Poot, voorzitter van Waddinxveen Wandelt,  binnen. Het is zijn eerste avondvierdaagse als voorzitter en hij is tevreden: "Dit is echt heerlijk, zo'n grote groep mensen. Je merkt dat het leeft." De organisatie is zes maanden bezig geweest met de voorbereidingen. Eenendertig verkeersregelaars leidden vrijdag de avondvierdaagse in goede banen, in totaal zijn er zestig vrijwilligers betrokken bij de avondvierdaagse. 

Elke editie kent weer een andere route. Dit jaar leidde de tocht onder andere door de Alblaslocatie en de Triangel: nieuwe wijken in Waddinxveen. Poot merkte ook dat veel 'nieuwe Waddinxveners' meededen. "Mensen maken van de gelegenheid gebruik om Waddinxveen en de wijken te leren kennen." 

Uit de krant