Zes flexwoningen staan er aan de Florijnlaan. Een stel heeft inmiddels de sleutel. (tekst en foto: Annette van den Berg)
Zes flexwoningen staan er aan de Florijnlaan. Een stel heeft inmiddels de sleutel. (tekst en foto: Annette van den Berg)

Toch aansluiting flexwoningen

Waddinxveen - Zestien maanden extra heeft de oplevering van de flexwoningen aan de Florijnlaan geduurd. De forse vertraging had te maken met de aansluiting op het elektriciteitsnet. Dat ook Waddinxveen last heeft van netcongestie (overbelasting van het elektriciteitsnet, red.) moge duidelijk zijn.

Voor Jeroen Lam en Mickey Perdijk lijkt het eind echter in zicht. Sinds kort hebben ze de sleutel in handen. Eind 2024 werden de prefab woningen al neergezet, maar de oplevering werd keer op keer uitgesteld. Lam: "Steeds met een paar weken of maanden. Dan zeg je het ook niet af.” Lam weet van andere projecten dat stroomnetleverancier Stedin ook daar de vertragende factor is. "Ze hebben een machtspositie.” Volgens makelaar Peter de Pater is het nog niet eerder voorgekomen dat men zo lang moest wachten op aansluiting, maar hij verwacht dat het in de toekomst vaker gaat gebeuren. "Er is een capaciteitstekort en per 1 juni hebben particulieren ook geen voorrang meer op aansluiting.” Zaterdag 16 mei gaan Perdijk en Lam over. Perdijk: "Onze spullen staan overal en nergens. In de schuur en op zolder. De tv staat op het logeerbed, de tuinset bij oma.” Lees verder op pagina 3