
Voor Brigitte Leferink geen ‘functioneringsgesprek' meer
Waddinxveen - Ze maakte deel uit van drie verschillende colleges en functioneerde daarin acht jaar als wethouder. Brigitte Leferink is bezig aan haar afscheidstournee als wethouder. “Het is een eer om wethouder van Waddinxveen te zijn geweest.”
Waarschijnlijk staan er nog slechts twee raadsvergaderingen voor het huidige college en dus voor Leferink op de agenda, totdat zij worden afgelost als gemeentebestuurder. “Het is een beetje een gekke periode”, zegt de 63-jarige Leferink. “Er is nog werk, maar je weet ook dat het snel stopt.”
Voor de CDA-politica was het een bewuste keuze om afscheid te nemen als wethouder. “Ik vind dat je als wethouder een houdbaarheidsdatum hebt en die ligt op een jaar of acht. Dan heb je ongeveer wel alles meegemaakt. Ik wil niet in herhaling vallen en dat het werk routine wordt.”
Ze stortte zich vol overgave op haar ambt de afgelopen acht jaar. "Wethouder zijn is een prachtig vak. Ik vond het altijd belangrijk om iets te kunnen te doen voor de samenleving.” Ze kreeg die houding vanuit huis mee. Haar moeder was in Haaksbergen twaalf jaar wethouder, ook namens het CDA. "Ik wist wel wat het wethouderschap inhield, toen ik hier begon”, zegt ze. "Ik heb regelmatig bij mijn moeder op de publieke tribune gezeten. Ik wist ook dat je als wethouder tegen een stootje moet kunnen.”
Dat weerhield Leferink er niet van om zich kandidaat te stellen toen Martijn Vroom in 2016 burgemeester van Krimpen aan den IJssel werd en het CDA een nieuwe wethouder zocht. "Mijn persoonlijke situatie maakte het ook makkelijker om wethouder te worden. Mijn kinderen waren het huis uit en ik had geen relatie meer. Ik had mijn handen vrij.” Leferink wist immers dat het wethouderschap geen baan is van acht tot vijf. "Je moet als wethouder elk moment van de dag beschikbaar zijn. Voor grote, maar ook minder grote dingen.” Ze wist ook dat ze als wethouder moeilijke besluiten moest nemen. "Zo werkt het nu eenmaal”, stelt ze nuchter.
Lees verder op pagina 22