
Nieuwe raad geïnstalleerd
AlgemeenWaddinxveen - Niet 23 maar 25 raadsleden telt de nieuwe gemeenteraad van Waddinxveen. De uitbreiding van zetels heeft te maken met de groei van het dorp. De raad die woensdag 1 april is geïnstalleerd kent 16 vertrouwde gezichten en 9 nieuwelingen.
Voorlopig zijn er nog zes partijen. Raiza Sattaur (36) is vooralsnog geïnstalleerd als raadslid voor GroenLinks-PvdA. Van harte ging dat niet, de partij zegt niet aan voorkeurstemmen te doen en wilde Nikki ten Zijthoff en Martin Kraaijestein, de nummers 1 en 2 van de kandidatenlijst, in de fractie hebben en zegt daarvoor binnen de partij ook getekend te hebben. Volgens Henry ten Zijthoff heeft ook Raiza Sattaur zich van tevoren aan die afspraak geconformeerd. Sattaur eiste echter toch haar zetel op toen bleek dat ze voldoende voorkeurstemmen had gekregen om in de raad te komen, wat dus ten koste gaat van Martin Kraaijestein (80).
Volgens Nikki ten Zijthoff is het vertrouwen in Sattaur dermate geschaad dat de partij een procedure zou zijn gestart om Sattaur uit de partij te zetten. Raiza Sattaur zou in dat geval als onafhankelijk raadslid verder kunnen, waar ze al vier jaar ervaring mee heeft. Maar Sattaur gaf in de wandelgangen tijdens de installatie aan dat ze niet van plan is om als onafhankelijk raadslid verder te gaan. Het groen/rode speldje op haar colbert bij de installatie zou de indruk kunnen wekken dat ze verder wil in de fractie GroenLinks-PvdA. Een vertrouwenspersoon van Sattaur laat desgevraagd weten dat er gepoogd wordt om mediation in te zetten. De verhoudingen staan echter wel op scherp. Beide partijen (Sattaur en GroenLinks-PvdA) beloven binnenkort met een verklaring te komen.
Bij PCW kreeg Jaël de Kool ook voorkeurstemmen, maar zij zag hiervan af aangezien PCW als het ware uit meerdere bloedgroepen bestaat en met het afstaan van haar zetel aan Bart Drost een eerlijkere verdeling zou zijn. Ook PCW maakt onderling afspraken over wel of geen acceptatie van voorkeurstemmen. En bij WEWA heeft ook iemand bedankt voor zijn zetel, de nummer vijf: Leen de Haan, om privé-redenen. Henk Heusdens is hiervoor in de plaats gekomen.
Allen werden woensdagavond welkom geheten door burgemeester Evert Jan Nieuwenhuis en kregen een bos bloemen. Nieuwenhuis deed nog wel een beroep op zowel raadsleden als de bevolking van Waddinxveen om af en toe de rem erop te gooien qua ambities en het tempo voor de komende vier jaar. “Ik begrijp dat iedereen vooruit wil, maar maak elkaar niet helemaal gek. Als je vertraagd heb je meer kans op verbinding en dus moeten wij ook af en toe nee durven zeggen.” En benadrukte hij ook: “Raadsleden steken heel veel tijd in wat ze doen en verdienen meer dan een grauw en een snauw, bijvoorbeeld op social media.”