
Triangel drijft huizenprijzen Waddinxveen op
AlgemeenWaddinxveen - De huizenprijzen in Waddinxveen zijn het afgelopen jaar gestegen tot recordhoogte. Wie een woning wil kopen in het Gouwedorp is momenteel gemiddeld 472.000 euro kwijt.
Dit blijkt uit het woonbehoefte-onderzoek dat afgelopen week werd gepresenteerd aan de Waddinxveense gemeenteraad. Vergeleken met tien jaar geleden wordt vandaag de dag 134 procent meer voor de aankoop van een woning betaald.
Vooral de bouw van Triangel heeft de prijzen flink opgedreven. De woonwijk trekt vooral inwoners met hogere inkomens aan, blijkt uit het onderzoek. Voor een woning in de nieuwbouwwijk wordt standaard meer dan vijf ton uitgegeven. Waddinxveen telt relatief veel woningen in eigen bezit (65 procent). 26 procent van de woningvoorraad is in bezit van een woningcorporatie, dat is iets lager dan het regionale en het landelijke gemiddelde.
In Triangel valt maar een klein percentage onder sociale huur of betaalbare koop. Driekwart van de koopwoningen heeft een WOZ-waarde van 405.000 euro en hoger. Het aandeel woningen tot 355.000 euro is een stuk kleiner geworden. Onderzoekers concluderen dat koopwoningen in Waddinxveen voor steeds minder huishoudens bereikbaar is. Met name jongeren en starters ervaren toenemende woningmarktdruk, stellen zij.
Er is een groot tekort aan passende woningen voor de lage- en middeninkomens. Daardoor is er ook nauwelijks doorstroming. Verhuizen naar duurdere woningen in Waddinxveen vindt vooral plaats door mensen van buiten de gemeente. Volgens de onderzoekers zijn er meer appartementen nodig om ouderen te laten verhuizen en ook meer betaalbare woningen. De onderzoekers hebben ook gekeken naar de woningbouwplannen. Vooral na 2030 zien zij problemen om te voldoen aan kwalitatieve woningopgave. Om aan de woningbehoeften in de toekomst te voldoen zal er extra perspectief moeten komen, zeggen de onderzoekers.