Zuidplas wil praten over Omgevingswet

Zuidplas - Met de nieuwe Omgevingswet die naar verwachting volgend jaar landelijk wordt ingevoerd, wordt de procedure voor het aanvragen van een vergunning voor bijvoorbeeld een verbouwing of renovatie ingekort van 26 naar 8 weken. Behalve meer snelheid en ruimte voor initiatieven uit de samenleving, biedt de wet meer mogelijkheden om de kwaliteit van de leefomgeving te beschermen.
De nieuwe wet vervangt alle wet- en regelgeving die er nu nog is voor wonen, ruimte, verkeer, vervoer, milieu en water. Een nieuw instrument uit de Omgevingswet is de omgevingsvisie. Daarin worden langetermijndoelen voor de fysieke leefomgeving vastgesteld voor Zuidplas en de dorpen. Welke kansen inwoners zien en welke ideeën er leven, komt de gemeente op 4 april in Moordrecht en Moerkapelle en op 18 april in Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen bespreken.


Inbrekers aangehouden

Nieuwerkerk aan den IJssel - De politie heeft donderdag 13 februari een Nieuwerkerker aangehouden, die kort daarvoor had ingebroken in een woning in Montfoort. Later op de dag werd een 19-jarige inwoner van Zuidplas aangehouden voor een woning-inbraak het weekend daarvoor in Nieuwerkerk.